Aynı üyeleri kullanan iki PHPnuke sitesi yapmak.

Ahbap

Harbi Üye
Forum Üyesi
PHP:
$dbhost = "localhost"; //veritabanı sunucu adresi $dbuname = "root"; //veritabanı kullanıcı adı $dbpass = ""; //veritabanı kullanıcı şifresi $dbname = "nuke"; //veritabanı adı $prefix = "nuke65"; //Ön takı. Burayı nuke65 olarak değiştiriyorum. $user_prefix = "nuke"; //üyeler ön takısı. Burasını sabit bırakıyorum. $dbtype = "MySQL"; //Veritabanı tipi $sitekey = "SdFk*fa28367-dm56w69.3a2fDS+e9"; //burayı kafama göre
</div>

editliyorum. aynı olmamasına dikkat edin.
Sonra nuke69 klasöründeki config.php dosyasını açıyorum.

PHP:
$dbhost = "localhost";//veritabanı sunucu adresi $dbuname = "root";//veritabanı kullanıcı adı $dbpass = "";//veritabanı kullanıcı şifresi $dbname = "nuke";//veritabanı adı $prefix = "nuke69";//Ön takı. Burayı nuke69 olarak değiştiriyorum. $user_prefix = "nuke";//üyler ön takısı. Burasını yine sabit bırakıyorum. $dbtype = "MySQL"; //Veritabanı tipi $sitekey = "SdFk*fa28367-dm56w69.3a2fDS+e9"; //

burayı yine kafama göre değiştiriyorum.
config.php ayarları bu kadar. Bu işlemler sonucunda karşımıza aynı üyeleri kullanan, farklı klasörlerde phpnuke6.5 ve phpnuke6.9 sürümleri kurulu iki tane site çıkıyor.
Uygulanan tekniği kısaca anlatayım. $prefix değişkeni veritabanındaki tabloların ön takısını belirler. $user_prefix değişkeni ise _users_temp ve _users tablolarının ön takısını belirler. Sadece $prefix değişkeninin değerini değiştirerek aynı üyeleri kullanan siteler hazırlayabiliyoruz. Bu ön takı aynı veritabanında birden fazla site kurulmasını sağlar. Bu yaptığımız işlemlerde dikkat ederseniz aynı veritabanını kullandık. Farklı veritabanlarında bu işlemi uygulayamazsınız.