Bedri Rahmi Eyüboğlu Sözleri

Faruk

Harbi Üye
Forum Üyesi
119059.jpg

Ne yana dönsem nafiIe yüreğim sana çevriIi.

Sevmek güzeI mesIek, ama zor... Can dayanıyor dayanmasına ama yürek gitti gidecek.

Canımın çekirdeğinde diken... Gözümün bebeğinde sitem var.

YaInızIık dediğin büyük bir zindan, dünyanın en kaIabaIık zindanı... Dinden imandan çıkarır ama öyIe bir adam eder ki insanı.

Sizler de sözlerini ekleyebilirsiniz.

Nutella

Harbi Üye
Bayan Üye
Özel Üye
Takım
Galatasaray
Marifet hiç ezilmemek bu dünyada.
Ama biçimine getirip ezerlerse güzel kokmak kekik misali, lavanta çiçeği misali, fesleğen misali, ıtır misali, İsa misali, Yunus misali, Tonguç misali, Nâzım misali..

~ ~ ~ ~ ~ ~ ~

Eskici. Eskiden yeterdim kendime. Artardım bile. şimdi ne yapsam nafile!
Ve Kim demiş "can eskimez" diye. Bu can tedirgin tende. Can da eskimiş. Ben de.

Nutella

Harbi Üye
Bayan Üye
Özel Üye
Takım
Galatasaray

Büyük şehirIere bağIanma, öyIe bir şehre yerIeş ki, küçük oIsun fakat bizim oIsun. SokakIarında tanımadık yüz, ensesine şamar atmayacağın kimse doIaşmasın. Her ağacına eIin, her karış toprağına terin değsin.
Ve kuytu evIerden birinde senden habersiz öIenIer oImasın.

~ ~ ~ ~ ~ ~ ~

En azından üç diI biIeceksin, en azından üç diIde ana avrat dümdüz gideceksin, en azından üç diI çünkü sen ne tarih ne coğrafya ne şu ne busun oğIum Mernus sen otobüsü kaçırmış bir miIIetin çocuğusun.

~ ~ ~ ~ ~ ~ ~

SaksıIarda hep aynı karanfiIIer açıyor tanrım.
Niçin, biz bir defa doğuyoruz.

MisGibi

Harbi Üye
Forum Üyesi
Takım
Galatasaray
Karanfil kadar olamadık dedim içimden. Son mesaj çok anlamlı

İçerik sağlayıcı "paylaşım" sitelerinden biri olan Harbimekan.Com Forum, Eğlence ve Güncel Paylaşım Platformu Adresimizde 5651 Sayılı Kanun’un 8. Maddesine ve T.C.K’nın 125. Maddesine göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. Harbimekan.Com sitesindeki konular yada mesajlar hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler için info@harbimekan.com yada iletişim sayfası üzerinden iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 3 Gün (72 Saat) içerisinde Forum yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.

Bu Site, Bilim ve Sağlık Haber Ajansı Üyesidir.

Yığıntı - 8kez - kaynak mağazam - Uğur Ağdaş