Erkekten Kadına Cinsiyet Değiştirenler Hangi Aşamalardan Geçerler?

Faruk

Harbi Üye
Forum Üyesi

Penil flep ile yapılan ameliyatlarda, yani kişinin kendi penisinin derisiyle yapılan ameliyatlarda her şey yolunda gider ve herhangi bir komplikasyon yaşanmazsa, 20 günden sonra kişi cinsel yaşamına başlayabilir. Ancak bu aşamada 2 ya da 3 ay prezervatifsiz cinsel ilişkiye girilmesi önerilmez.
Erkekten kadına ameliyatlarda, leğen kemiğinden bağırsak duvarına kadar açılır. Bu mesafe 10 ila 14 santim arasındadır.
Oysa bir kadının normalde vajen derinliği 7-8 santimdir. Bu derinlik esnemeyle artar. Cinsiyet değiştirme ameliyatlarında 10-14 santim derinliğinde bir vajen boşluğu yapılmaktadır. Ama vajen 6 ay bu derinlikte kalır, daha fazla esnemez.
Bu nedenle cinsel ilişki sırasında partnerin bu sınırı fazla zorlamaması gerekir. Normalde bir kadının vajeni 20-25 santim alabilirken, ameliyatla kadın olan kişinin vajeninin 10 santimde kalması sorun oluşturabilir.
Oysa bu noktada sabır gerekmektedir.
Çünkü bu bölge 6 ay sonra yavaş yavaş yumuşar, ondan sonra esneme başlar.
Esneme başladıktan sonra da derinlik gittikçe artacaktır. İlk 2-3 ay prezervatif kullanılarak dikkatli bir cinsel birleşme gerekir.
Derinlik artıncaya kadar da vajen zorlanmamalıdır.

HemenSagLik..

Moderatör tarafında düzenlendi:
İçerik sağlayıcı "paylaşım" sitelerinden biri olan Harbimekan.Com Forum, Eğlence ve Güncel Paylaşım Platformu Adresimizde 5651 Sayılı Kanun’un 8. Maddesine ve T.C.K’nın 125. Maddesine göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. Harbimekan.Com sitesindeki konular yada mesajlar hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler için info@harbimekan.com yada iletişim sayfası üzerinden iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 3 Gün (72 Saat) içerisinde Forum yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.

Bu Site, Bilim ve Sağlık Haber Ajansı Üyesidir.

Yığıntı - 8kez - kaynak mağazam - Uğur Ağdaş