Kağıtta Palamut

Lima

Harbi Üye
Bayan Üye
Forum Üyesi
MALZEMELER
1 İri Palamut
2 Soğan
4 Diş Sarımsak
2-3 Sivribiber
2 Domates
2 Yemek Kaşığı Krema
Yarım Demet Maydanoz
2-3 Defne Yaprağı
2 Yemek Kaşığı Zeytinyağı
Tuz, Nane, Karabiber

HAZIRLANIşI
Balığı ayıklayıp kuyruk kısmını keserek fileto gibi açın. Yağlı kağıda yerleştirin. Üzerine halka halka kesilmiş soğan,çekirdekleri çıkarılıp dilimlenmiş domates, sarımsak ve biberi yerleştirin.
Defne yaprakları, tuz, biber ve zeytinyağını ekleyin.Kağıdı sıkıca kapatıp önceden ısıtılmış fırında 30 dakika pişirin.
Not: Palamut yerine levrek veya kefal de kullanabilirsiniz.

Benzer konular Forum Tarih
F Et Yemekleri 3 318
F Et Yemekleri 3 263
F Et Yemekleri 3 316

Benzer konular

HarbiMekân

Kurucu Admin
Harbi Üye
Çok değişik bir tarif, teşekkürler.

Son düzenleme:

MisGibi

Harbi Üye
Forum Üyesi
Takım
Galatasaray
Kremayla balık hiç denemedim teşekkürler fikir için

Charismax

Premium Üye
Takım
Galatasaray
Kremayla balık :unsure: herşey tamam krema ilginç geldi tat ağzımda canlanmadı ama farklı tatlarıda denemek lazım

Charismax

Premium Üye
Takım
Galatasaray
Sütle yemeyin felan diyorlardı krema da ağır kaçmaz mı diye düşündüm
Sütü bilmiyorumda ayran ve yoğurtla yemeyin zehirlenirsiniz derler... Onun asıl mevzusu yogurt peynir işte süt ayranla tüketilirse zehirler değil.. Bayat balıksa yogurt süt ürünleriyle tüketildiğinde zehirlenme etkisini çabuk gösteriyormuş.. Yani ani bir anda zehirlenmesine yol açıyormuş balık bayat oluyorya işte o bayatlığı anlık yükseltiyormuymuş ne .. Normalde taze balık yediğinde yogurt ayranla yenir yani ben yedim şahsen zaten istanbuldayım balıkçılarda bayat balık olması briaz abes olur... Genelde bayat balık hafif bayat hiper market ve süper marketlerde olur içeri al dışarı çıkar içeri al dışarı çıkar yaptıkları için..

FaCia

Harbi Üye
Forum Üyesi
Takım
Çaykur RizeSpor
Paylaşım için teşekkürler.

sanemm

Forum Üyesi
Takım
AlanyaSpor
Emeğinize sağlık.

İçerik sağlayıcı "paylaşım" sitelerinden biri olan Harbimekan.Com Forum, Eğlence ve Güncel Paylaşım Platformu Adresimizde 5651 Sayılı Kanun’un 8. Maddesine ve T.C.K’nın 125. Maddesine göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. Harbimekan.Com sitesindeki konular yada mesajlar hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler için info@harbimekan.com yada iletişim sayfası üzerinden iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 3 Gün (72 Saat) içerisinde Forum yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.

Bu Site, Bilim ve Sağlık Haber Ajansı Üyesidir.

Yığıntı - 8kez - kaynak mağazam - Uğur Ağdaş - genel forum - webp converter