Mara benimdir, ben ise onunum - Radyo şiirleri

Faruk

Harbi Üye
Forum Üyesi
Mara güneşimdir benim, bazen güvercinim bazen kelebeğim. Dünyamdır, gözlerinde hapsolurum. Mapus camından görülen beyaz bir kuştur, gökyüzünde kelebek olur bir ben görürüm...
Mara, bahtımdır benim hem kaderim. Avucumun içindeki çizgilerde gizlidir o. Kimse bilmez Mara benimdir ben ise onun...
Sabahları gelir uyuduğumda gider özlediğim de gene gelir sustuğumda gider. Bir sırdır yüreğimde, kalbim bile ondan habersiz.
Mara, uzağa doğru derin bakışlarımda gizlidir, göz kapaklarımın acıması da ondan.
O gözlerimdedir, gözbebeğimdir. Mara benimdir ben ise onun. Başka mısra gerekmez. Mara, tamı tamına şiirdir, acılar çekerek yazdığım... En zor günlerimin adıdır o, şiirimdir canımdan ötürü.
Mara benimdir, ben ise onunum...

İlk kavgamın heyecanını yaşarım onu gördüğüm zaman, en korkusuz olduğum yılların adıdır o sigaramın dumanın da gizlidir onsuz kaldığım günler sigarayı ilk çekişimdeki yaşadığım boğulmayı yaşarım. Ölürüm ama onsuzluktan, başka bir şeyden değil...

Ayı yalnız sevdiğim gibi Mara'yı da yalnız ben seveyim isterim. Onu sevebilmek için öylesine doluyum ki, bu sevgim ülkelerin birbirine koyduğu sınırı kaldırır, insanlık yeniden doğar bir annenin doğumuyla.

Mara benimdir ben ise onunum. Başka mısra gerekmez deyip onu hâlâ yazmaya devam edecek kadar unutkan severim.

O güldür dikeni de bir tek beni acıtır.
Mara benimdir ben ise onun değilim...
-Ömer Yatbaz

İçerik sağlayıcı "paylaşım" sitelerinden biri olan Harbimekan.Com Forum, Eğlence ve Güncel Paylaşım Platformu Adresimizde 5651 Sayılı Kanun’un 8. Maddesine ve T.C.K’nın 125. Maddesine göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. Harbimekan.Com sitesindeki konular yada mesajlar hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler için info@harbimekan.com yada iletişim sayfası üzerinden iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 3 Gün (72 Saat) içerisinde Forum yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.

Bu Site, Bilim ve Sağlık Haber Ajansı Üyesidir.

Yığıntı - 8kez - kaynak mağazam - Uğur Ağdaş