Rüyada Kaban Görmek

Merve Keskin

Bayan Üye
Forum Üyesi
Takım
Galatasaray
Selam bugün rüyamda kahverengi kaban gördüm ve hemen araştırdım bunu hemen size de anlamını söylemek istedim istedim.
"Rüyada Kaban Görmek
Rüyada kaban görmek, rüyayı gören kişi için seyahat yapacağına ve sonu hayırlı olacak, rüya sahibinin kazançlı çıkacağı bir yolculuğa çıkacağına işaret eder. Rüyasında üzerine bir kaban giymiş olduğunu görmek, ferah bir kazanca ve rüyayı gören kimsenin mutlu olacağı anlamına gelir.

Bir rivayete göre rüyada kaban giymek, beklenmeyen bir yerden bir menfaat göreceğine delalet eder. Rüyanızda yeni bir kaban aldığınızı veya giydiğinizi görmeniz, hasta iseniz iyileşeceğinize yorulur. Rüyanızda eskimiş bir kaban giymek, işlerinizin bozularak, geçim darlığına düşeceğinize delalet eder.

Bir başka tabire göre de: kaban görmek, memur için makam, tüccar için kazanç, fakir için refah, köylü için bereket, halk için ucuzluk ile tabir edilir.

Derler ki kaban görülmesi, uzun ömre işarettir. Rüyada üzerinizde kaban olması, zenginliğe, ev halkının mutluluğuna veya evlenilecek kimseye işarettir.

Renkli ve desenli kaban; eşini seven biri olmaya işarettir. Pamuk dokunmuş kaban, din güzelliğine; yün kaban, zenginlik ve asalete işarettir.

Rüyada kaban görmek, rütbeli subaya, bir şeyden çekinen kimse için güvene işaret eder.

Yazın kaban giydiğini görmek, eşi yüzünden üzüntü yaşamaya, eşinin bir sıkıntıyla karşılaşmasına işarettir. Yaz mevsiminde, ilkbaharda yahut sıcak havada kaban giymek, borç, hastalık, hapis veya maddi durumun bozulmasından dolayı üzüntü ve kedere düşmeye işarettir.

Bazen rüyanızda kaba kumaştan bir kaban giydiğinizi görmeniz, üzerine zırh giyerek savaşmaya veya zırhlı bir birlikte görev almaya işarettir."
Kaynak: diyadinnet
rüyanın anlamı kabanın şekline göre değişiyormuş ne garip. Keşke ekose kaban da olsaydı çünkü bu aralar aklımızda çıkmıyor eminim rüyalarınıza da giriyordur :) :)