Seçmece kitap cümleleri

Lima

Harbi Üye
Bayan Üye
Forum Üyesi
Mutluluklar, zaman akışı içinde hüsrana uğradığında küçük bir oda yetiyor insana.

Goethe : Faust / Sayfa : 25

Lima

Harbi Üye
Bayan Üye
Forum Üyesi
"Ne zaman içimden sana ait bir şeyleri söksem kendimi parçalıyormuş gibi oluyorum".

Kahraman Tazeoğlu / "Seni içimden terk ediyorum" sayfa :119

Lima

Harbi Üye
Bayan Üye
Forum Üyesi
"Sen hiçkimsenin olamayacağı kadar çok şeyimsin benim.."

Kumral Ada Mavi Tuna / Buket Uzuner

Lima

Harbi Üye
Bayan Üye
Forum Üyesi
"İnsana duyulan aşk ölümlüdür,tıpkı beden gibi.Ölümsüz bir aşk için,ölümsüz bir varlığı sevmek gerek.Hiçbir zaman senin olmayacak,hiçbir zaman anlayamayacağın,hiçbir zaman doyamayacağın,hiçbir zaman kavuşamayacağın ve hiçbir zaman terk edemeyeceğin bir varlığı"

Ahmet Ümit : Bab-ı Esrar / Sayfa : 259

Lima

Harbi Üye
Bayan Üye
Forum Üyesi
''Sakın kimseye bir şey anlatmayın.Herkesi özlemeye başlıyorsunuz sonra..''

J.D. Salinger : Çavdar Tarlasında Çocuklar / Sayfa 198

Lima

Harbi Üye
Bayan Üye
Forum Üyesi
[MENTION=1]Linux[/MENTION] burayı sabitleyebilirmiyiz acaba ?

Lima

Harbi Üye
Bayan Üye
Forum Üyesi
''Hepimiz bazen birileriyle o kadar yakınlaşırız ki dostluğumuzu ya da kardeşliğimizi hiçbir şey engellemiyormuş gibi görünür; bizi ayıran küçücük bir köprü vardır,hepsi o kadar.Ama tam sen bu köprüye adım atacakken sana şu soruyu sorsam: Bu köprüyü geçip bana gelir misin? İşte o anda artık bunu istemeyiverirsin; sorumu tekrarlasam öylece suskun kalırsın.O andan itibaren aramıza dağlar ve azgın nehirler girer ; bizi ayıran ve birbirimize yabancılaştıran duvarlar örülüverir önümüzde ve bir araya gelmek istesek de Artık yapamayız.Ama o Küçücük köprüyü düşündüğünde, sözcüklere sığmayacak kadar büyüyüverir gözünde ; yutkunur ve şaşar kalırsın.

Irvın D. Yalom : Nietzsche Ağladığında / Sayfa : 110

Lima

Harbi Üye
Bayan Üye
Forum Üyesi
Aslında, bizim gibi gezici insanların bayrağı yoktur.Milyonlarız ama bir ulus değiliz.Bir araya gelebiliriz; ama sonra rüzgar değişir ve umutları alıp götürür...
Çoğu zaman zaman Afrikalı bir kız olacağıma madeni bir İngiliz Sterlini olmayı isterdim .Herkes geldiğimi görmekten mutlu olurdu.Belki bir hafta sonu sizi ziyarete gelirdim; sonra, çok karasız olduğum için , köşedeki dükkanda duran adama giderdim; ama siz o tarçınlı kurabiye yiyip, soğuk kutu kolanızı içmekte olduğunuz için buna üzülmez ve bir daha beni hiç düşünmezdiniz.Tatilde tanışıp , sonra birbirinin adını unutan sevgililer gibi olurduk.

Chris Cleave'nin Küçük Arı adlı kitabından

Lima

Harbi Üye
Bayan Üye
Forum Üyesi
Bize ait bazı gerçekler bize ağır geldiğinde, bize ait olmayan yalanlara sığınırız genelde. Sağanak ağırlaştığında, bir yalana sığınmak, doğru olmasa bile, doğrudan ıslanmaktan korur bizi. Bazı gerçekleri kabul etseniz, kanıksasanız bile, bunları olur olmaz yerde kullanmak, olumsuz duygular verir size.

Üstün Dökmen: Kelebekler ve İnsanlar / Sayfa : 136

Lima

Harbi Üye
Bayan Üye
Forum Üyesi
''Ama unutma!
Taş duvarlar arasındaki karanlığımın senden başka penceresi yok... ''

İki Gözüm Ayşe / Sabahattin Ali'nin Özel Mektupları

Lima

Harbi Üye
Bayan Üye
Forum Üyesi
Gözlerini açtığında Araf'taydı kadın.Başını arkaya çevirdi,cennetin güzelliğini görüyordu sanki;ağacın canlılığını,çimenin yeşilini,göğün maviliğini ve güneşin sıcaklığını hissediyordu.Ama ayakları sürüklüyordu onu,hakim olamıyordu.Cehennem ateşi yüzüne çarpıyormuşçasına bir rüzgar uğultusu duyuyordu.Yöneldiği yerde her yer soluktu;ağacın dalları kurumuş,bulutlar bile kararmıştı.Gözünden akan yaşlarla ne tarafa gideceğini bilemiyordu.''

Serap Köşkdere / Başrolde Kadın ( Istırapları )

İçerik sağlayıcı "paylaşım" sitelerinden biri olan Harbimekan.Com Forum, Eğlence ve Güncel Paylaşım Platformu Adresimizde 5651 Sayılı Kanun’un 8. Maddesine ve T.C.K’nın 125. Maddesine göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. Harbimekan.Com sitesindeki konular yada mesajlar hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler için info@harbimekan.com yada iletişim sayfası üzerinden iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 3 Gün (72 Saat) içerisinde Forum yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.

Bu Site, Bilim ve Sağlık Haber Ajansı Üyesidir.

Yığıntı - 8kez - kaynak mağazam - Uğur Ağdaş