Sık Gidersen Dostuna; Yatar Arka Üstüne Atasözünün Anlamı

Fatii

Forum Üyesi
Katılım
Mar 17, 2019
Mesajlar
1,179
Tepkime puanı
0
Dostluklar ve yakınlıklar belli çerçevelerin dışına taşmamalıdır. Karşımızdaki kişiye zahmet verir; onu olur olmaz zamanda sıkıntıya sürükler isek aradaki yakınlığa zarar erişir. Gerekli dostluğu, saygıyı, sevgiyi ve konukseverliği görmek isteyen kişi, dostunu seyrek görmelidir. Onu bıktıracak kadar sık ziyaret hoş olmaz. Nitekim ziyaret sıklaştıkça aradaki saygı ve izzet-i ikram da azalır. Amir-memur ilişkisi de böyledir. Amirin her daim memuruyla muhatap olması, sık sık onun yanına varması aradaki saygınlık ölçüsünün bozulmasına, ilişkilerin zarar görmesine sebep olur.
Dostların birbirlerini bıktıracak kadar sık; unutturacak kadar da seyrek ziyaret etmelerinin sakıncasını vurgulamak üzere söylenir. Dostlukta özlemenin esas alınması gerekir.
 

Benzer konular

Sitemiz bir " paylaşım " sitesidir. Bu yüzden sitemize kayıt olan herkes kontrol edilmeksizin mesaj/konu/resim paylaşabilmektedir. Bu sebepten ötürü, sitemiz üzerinden paylaşılan mesajlar, konular ve resimlerden doğabilecek olan yasal sorumluluklar paylaşan kullanıcıya aittir. Harbimekan.COM hiçbir yasal sorumluluk kabul etmemektedir. Illegal herhangi bir faaliyet görülmesi durumunda iletişim sayfası üzerinden ulaşıldığı taktirde mesaj, konu ya da resim en fazla 3 gün içerisinde silinecektir.