Your Account sayfasına "Beni Hatırla" seçeneği ekleme

Ahbap

Harbi Üye
Forum Üyesi
PHP:
Your Account modülüne  "Beni Hatırla" seçeneği eklemek için neler  yapmanız gerekenleri aşağıda sizlere sunuyorum. Bu anlattığım PHPNuke  ile beraber gelen Your Account modülü içindir.
Öncelikle modules/Your_Account/index.php dosyasını yedekleyin. Yedeklemenin ardından bu dosyayı açın. 
function main($user) { yazan yeri bulun. Burada ise 
."<tr><td>"._PASSWORD.":</td><td><input  type=\"password\" name=\"user_password\" size=\"15\"  maxlength=\"20\"></td></tr>\n"; 
yazan yeri bulun. Bu satırdaki <b>\n</b> yazan yerden önce 
<tr><td> </td><td>Beni Hatırla  <input type=\"checkbox\" name=\"hatirla\"  value=\"1\"></td></tr>
satırını ekleyin. Seçeneği eklemeyi bitirdik. şimdi sıra bunu işlemede. Daha sonra aynı dosyada 
function login($username, $user_password, $redirect, $mode, $f, $t, $random_num, $gfx_check) {
yazan yeri bulun. Buraya hatırla olayını ekleyecez. $gfx_check yazan  yerden sonra ,$hatirla ekleyin. Yani bu satır şu şekle gelmiş olacak: 
"function login($username, $user_password, $redirect, $mode, $f, $t, $random_num, $gfx_check, $hatirla) {" 
şimdi 
function docookie($setuid, $setusername, $setpass, $setstorynum,  $setumode, $setuorder, $setthold, $setnoscore, $setublockon, $settheme,  $setcommentmax) {
$info = base64_encode("$setuid:$setusername:$setpass:$sets  torynum:$setumode:$setuorder:$setthold:$setnoscore  :
$setublockon:$settheme:$setcommentmax");
setcookie("user","$info",time()+2592000);
}
yazan yeri bulun ve aşağıdaki ile değiştirin.
function docookie($setuid, $setusername, $setpass, $setstorynum,  $setumode, $setuorder, $setthold, $setnoscore, $setublockon, $settheme,  $setcommentmax, $hatirla) {
$hatirla=intval($hatirla);
$info = base64_encode("$setuid:$setusername:$setpass:$sets  torynum:$setumode:$setuorder:$setthold:$setnoscore  :
$setublockon:$settheme:$setcommentmax");
if($hatirla==1) {
setcookie("user","$info",time()+2592000);
} else {
setcookie("user","$info");
}
}
Bu işlemlerden sonra yine aynı dosyada 
case "login":
login($username, $user_password, $redirect, $mode, $f, $t, $random_num, $gfx_check);
break;
yazan yeri bulun ve buraya $hatirla ekleyin. Yani aşağıdaki örnekte olduğu gibi. 
case "login":
login($username, $user_password, $redirect, $mode, $f, $t, $random_num, $gfx_check, $hatirla);
break;
Bütün bu işlemlerden sonra beni hatırla seçeneği çalışmaya  başlayacaktır. Burada dikkat edilmesi gereken nokta bu işlemi yaparken,  benim örneğimde verdiğim yerleri dikkatlice arayıp bulmanızdır. Yalnız  buradaki örnekte verdiğim kodların aynısı olmayabilir. Örneğin 
case "login":
login($username, $user_password, $redirect, $mode, $f, $t, $random_num, $gfx_check);
break;
yerine 
case "login":
login($username, $user_password, $redirect, $mode, $f, $t, $random_num);
break;
yazıyor olabilir. Bunları sizin arayıp bulmanız, neyi nereye eklediğime  bakıp ona göre ekleme yapmanız gerekmektedir. Bloğunuza bu seçeneği  eklemek isterseniz 
Beni Hatırla <input type=\"checkbox\" name=\"hatirla\" value=\"1\">

İçerik sağlayıcı "paylaşım" sitelerinden biri olan Harbimekan.Com Forum, Eğlence ve Güncel Paylaşım Platformu Adresimizde 5651 Sayılı Kanun’un 8. Maddesine ve T.C.K’nın 125. Maddesine göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. Harbimekan.Com sitesindeki konular yada mesajlar hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler için info@harbimekan.com yada iletişim sayfası üzerinden iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 3 Gün (72 Saat) içerisinde Forum yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.

Bu Site, Bilim ve Sağlık Haber Ajansı Üyesidir.

Yığıntı - 8kez - kaynak mağazam - Uğur Ağdaş - genel forum - webp converter