YouTube TREND Hakkında Bilgi

Faruk

Harbi Üye
Forum Üyesi
Merhaba,

Arkadaslar bugun tesadufen bir forumda bir konuya denk geldim. Konuyu simdiden bir kac kisinin tahmin ettigini biliyorum. Konuyu detaylandirin ca hangi forum oldugunu da anlayacaksiniz. Ne alaka bilmiyorum ama cok alakasiz bir konu ararken Google'da karsima cikti ve meraktan girdim. Ve hemen bu konuyu acma gereyi hissettim cunku fiyatlar gercekten yok artik dedirtecek cinsten. Neyse direk konuya gireyim...

TREND nedir ?
Bir konunun bir cok kisi tarafindan aranmasi, ilgi gormesi, begeni gormesi. Bugun senin videon, siten, haberin vs. Trend olur yarin baskasi trend olur. 10 Yil once unutulmus konu bugun yeniden TREND olabilir.

TREND lerin size katkisi nedir ?
HICBIRSEY.! Arkadaslar siz TREND olduysaniz eger zaten cok aranip begenildiginiz icin TREND olmussundur. Kimse TREND lerde ki video ya bakmiyor. Bunu bizzat YouTube'un bu arama algoritmasini yazan tekniksiyenlerden dinledim. Bu adamlar YouTube da bir algoritma yazarken bir cok seyi goz onune aliyor ve test ediyor. Videolara giden trafigin nerdeyse YOK.! denecek kadar azi TREND lerden gidiyormus. O da eminim ki benim videom TREND lerdemi diye meraktan bakanlarin ilgisi ceken videolardir.

Ben herzaman icin sizlerin zarar gormemesi icin konu actim, birseyi daha iyi ogrenin diye paylasim yaptim. Bu sektor de biriyle kavga ettiysem bana giren cikan oldugu icin degil sizlerin adina kavga ettim. Ornek bu TREND konusunu satan arkadasi tanimam etmem, ayni sektorde degiliz, onu zarar ettirip kendim satayim vs. uzaktan yakindan ilgisi yok. Sadece satis rakamini gorunce bu konuyu acma gereyi duydum.

Hadi diyelim ki TREND sayesin de 300-500K goruntulendiniz, 1M goruntulendiniz. Zaten bir yere kadar ilerleyecek bu, sonrasi dusus... 1M yonda alacagin en saglikli kazanc, Dunya ortalamasi icin diyorum. 300$ buda alacaginiz en iyi rakam yani, belki 80-100$ alanlarini olacak. en iyi 400-500TL kazanacaksiniz ama satis fiyati gercekten ucuk.

Sakin bu tarz seylere kanmayin, TREND lere cikmanizin size hic bir getirisi yok.!