Açıköğretim TYT Baraj Puanı Kaç?

FeyyazAdatepe

Misafir Editör
Takım
Beşiktaş
Açıköğretim TYT Baraj Puanı Kaç?
Bildiğiniz üzere Açıköğretim Fakülteleri, ön lisans bölümleri (2 yıllık bölümler) ve lisans bölümleri (4 yıllık bölümler) şeklinde ikiye ayrılmaktadır. Bu bölümlere gidebilmek için baraj puanını geçmeniz gerekiyor. Açıköğretim baraj puanı geçmek için de TYT’ye girilmesi gerekiyor.

Baraj puanı geçildiği takdirde istenilen bölüme gidebiliyor. Peki TYT açıköğretim baraj puanı kaç? Eğer lisans tamamlama yapmak için lisans bölümlerinden birine gitmek istiyorsanız TYT’ye girmenize gerek yoktur, herhangi bir bölüme açıköğretim kayıt tarihleri içinde kayıt yaptırabilirsiniz. Bunun dışında liseden mezun olup açıköğretime gitmek isterseniz 2 yıllık ön lisans bölümleri için 150 puan, 4 yıllık lisans bölümleri içinse 180 puan almanız gerekiyor.

Peki açıköğretim bölümleri nelerdir?

Anadolu Üniversitesi AÖF 2 Yıllık Önlisans Bölümleri
Emlak ve Emlak Yönetimi
Ev İdaresi
Fotoğrafçılık ve Kameramanlık
Halkla İlişkiler ve Tanıtım
İlahiyat
İnsan Kaynakları Yönetimi
İşletme Yönetimi
Kültürel Miras ve Turizm
Laborant ve Veteriner Sağlık
Lojistik
Marka İletişimi
Medya ve İletişim
Menkul Kıymetler ve Sermaye Piyasası
Muhasebe ve Vergi Uygulamaları
Özel Güvenlik ve Koruma
Perakende Satış ve Mağaza Yöneticiliği
Radyo ve Televizyon Programcılığı
Sağlık Kurumları İşletmeciliği
Sosyal Bilimler
Sosyal Hizmetler
Spor Yönetimi
Tarım
Turizm ve Otel İşletmeciliği
Turizm ve Seyahat Hizmetleri
Yerel Yönetimler
Adalet
Bankacılık ve Sigortacılık
Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı
Çağrı Merkezi Hizmetleri
Dış Ticaret
Elektrik Enerjisi Üretim, İletim ve Dağıtımı
Anadolu Üniversitesi AÖF 4 Yıllık Lisans Bölümleri
Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri
İktisat
Kamu Yönetimi
Maliye
Uluslararası İlişkiler
İşletme
Konaklama İşletmeciliği
Türk Dili ve Edebiyatı
Felsefe
Tarih
Sosyoloji
Erzurum Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Bölümleri
Örgün eğitimin yanı sıra, açık öğretim fakülteleri aracılığıyla eğitim veren üniversitelerin sayısı günden güne artmaktadır. Bu üniversitelerden bir tanesi de Erzurum Atatürk Üniversitesidir. ATA-AÖF kısa ismiyle bilinir.

Temel Yetenek Testi yani TYT’de istediği düzeyde başarılı olamayan (2 yıllık bölümler için ham en az 150 puan, 4 yıllık bölümler için ham en az 180 puan gereklidir.) ve hayallerini ötelemek isteyen adaylar, AÖF Bölümlerini tercih ederek sene kaybetmeden üniversiteli oluyorlar. Ayrıca 2. üniversitesini okumak isteyen ancak örgün eğitim almak için yeterli zamanı bulunmayan adaylar için de açık öğretim fakülteleri bulunmaz bir nimet.

Erzurum Atatürk Üniversitesi‘nde yer alan 2 yıllık ön lisans ve 4 yıllık lisans bölümleri aşağıda listelenmiştir.

Atatürk Üniversitesi 2 Yıllık Ön Lisans Bölümleri
Adalet
Bankacılık ve Sigortacılık
Çağrı Merkezi Hizmetleri
Çocuk Gelişimi
Dış Ticaret
İlahiyat
İş Sağlığı ve Güvenliği
İşletme Yönetimi
Lojistik
Reklamcılık
Sağlık Kurumları İşletmeciliği
Sosyal Hizmetler
Atatürk Üniversitesi 4 Yıllık Lisans Bölümleri
İşletme
Sosyoloji

İçerik sağlayıcı "paylaşım" sitelerinden biri olan Harbimekan.Com Forum, Eğlence ve Güncel Paylaşım Platformu Adresimizde 5651 Sayılı Kanun’un 8. Maddesine ve T.C.K’nın 125. Maddesine göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. Harbimekan.Com sitesindeki konular yada mesajlar hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler için info@harbimekan.com yada iletişim sayfası üzerinden iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 3 Gün (72 Saat) içerisinde Forum yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.

Bu Site, Bilim ve Sağlık Haber Ajansı Üyesidir.

Yığıntı - 8kez - kaynak mağazam - Uğur Ağdaş