Milli Eğitim Bakanlığı Yeni Müfredatın Detaylarını Açıkladı

portrait-of-teacher-standing-in-classroom-2023-11-27-05-37-16-utc-scaled.jpeg

Milli Eğitim Bakanlığı taslağını tartışmaya açtı.

Müfredat Yenileme: Yeni müfredat esnek bir yapıya sahip ve “Türkiye Yüzyılı Maarif Modeli” adını taşıyor.

Uygulama Kademeleri: Yeni müfredat, okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve lise kademelerinde kademeli olarak uygulanacak.

Öğretim Programları: Yeni öğretim programları, özgün bir eğitim felsefesiyle hazırlandı.

Beceriler: Matematik ve fen bilimleri alanında belirli beceriler vurgulandı.

Öğrenci Profili: “Yetkin ve erdemli insan” kavramı öne çıktı.

Erdem-Değer-Eylem Modeli: Değerlerin eğitim sürecinde önemi vurgulandı.

Okuryazarlık Türleri: Sistem okuryazarlığı ve dokuz alt okuryazarlık türü belirlendi.

Öğrenme Süreçleri: Öğrencilerin aktif olduğu ve becerilerinin geliştiği öğrenme yaşantıları tasarlandı.

Ölçme Değerlendirme: Süreç odaklı ölçme değerlendirme yaklaşımı benimsendi.

Planlama: Okul temelli planlama ve kariyer rehberliği önemli bir yer tutuyor.

İçerik sağlayıcı "paylaşım" sitelerinden biri olan Harbimekan.Com Forum, Eğlence ve Güncel Paylaşım Platformu Adresimizde 5651 Sayılı Kanun’un 8. Maddesine ve T.C.K’nın 125. Maddesine göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. Harbimekan.Com sitesindeki konular yada mesajlar hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler için info@harbimekan.com yada iletişim sayfası üzerinden iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 3 Gün (72 Saat) içerisinde Forum yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.

Bu Site, Bilim ve Sağlık Haber Ajansı Üyesidir.

Yığıntı - 8kez - kaynak mağazam - Uğur Ağdaş