Evlilikleri Güçlendiren 3 Alışkanlık Hangi Burçlardan Geçiyor

MeLek

Forum Üyesi
şimdi arkana yavaşça yaslan, çayını yudumlamaya başla ve gözlerini dört aç, bu üç burca kulaklarını kabart! Neden mi? Ömürlük bir ilişkinin üç altın kuralını paylaşıyorlar da ondan. Tabii sen yine de bir ilişkiye başlamadan önce partnerinle arandaki aşk ve burç uyumuna, onun ne kadar sadık olduğuna, ilişkinin uzun soluklu olup olmayacağına bakmayı unutma!

Koç: Sorunları Dile Getirin
İnsanlar konuşa konuşa... Öyle değil mi? Peki o zaman bu suskunluk neden? Tamam ben biraz dozu kaçırıyorum, sorunları çözerken biraz yanıp gürlüyorum ama senin benim kadar yükselmene gerek yok. Oturup sakin sakin, tüm şeffaflığınla konuşabilirsin. Düşüncelerini açık açık paylaşabilirsin. Sağlıklı bir ilişkinin en temel kuralı buradan geçiyor. Çünkü birlikteliğin başında bir şeylerin üzerini kapatırsan, ilerleyen yıllarda tüm bunlar büyüyerek karşına çıkacak. O yüzden sen yolun başındayken dürüst olmaya bak!

Yengeç: Birbirinizi Olduğu Gibi Kabul Edin
Her şey nasıl da güzel başlamıştı öyle değil mi? Her hareketiyle nasıl da büyülüyordu seni! Peki sonra ne değişti? Söyleyelim! Köprüye geçme faslı bitti, çiftler birbirini değiştirme yarışına girdi. Acaba kim üste çıkacak, hangimizin dediği olacak? Benim kurallarıma uyacak, uymazsa tribime katlanacak. Önce derin bir nefes al, gözlerine aşık olduğun insanı getir, tüm öfkeni bir çırpı da dindir. Empati kurmayı öğren benim gibi, onu her şeyiyle kabul et. Hoşgörülü ol, anlayış göster. Kimseyi değiştirmeye çalışma.

Oğlak: İlişkinizi Sağlam Temeller Üzerine Oturtun
E gezdin, bir güzel eğlendin. İşler ciddiye biniyor, bir taraftan aileler baskı yapıyor, millet düğün dernek bekliyor. Peki sen hazır mısın? İlişkini sağlam temeller üstüne oturttuğundan emin misin? E kolay değil tabii o kadar masraf yapılacak, bir yastıkta kocamak için ilk adımlar atılacak. Her şeyden önce kendinden emin ol, verdiğin kararların arkasında dur ve sonuna kadar git. Karşına çıkan engelleri birer birer aş, mücadele etmekten korkma. Kolay olan bize göre değil sonuçta! Çocuk oyuncağı değil bu ya, yuva kuruyoruz, evcilik oynamıyoruz. Ve en önemlisi ne yapmıyoruz? Zamanımızı inanmadığımız hiçbir şey için boşa harcamıyoruz! Okay miyiz?

AskMoyra

NozRa

Harbi Üye
Bayan Üye
Özel Üye
Takım
Fenerbahçe
teşekkürler

İçerik sağlayıcı "paylaşım" sitelerinden biri olan Harbimekan.Com Forum, Eğlence ve Güncel Paylaşım Platformu Adresimizde 5651 Sayılı Kanun’un 8. Maddesine ve T.C.K’nın 125. Maddesine göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. Harbimekan.Com sitesindeki konular yada mesajlar hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler için info@harbimekan.com yada iletişim sayfası üzerinden iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 3 Gün (72 Saat) içerisinde Forum yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.

Bu Site, Bilim ve Sağlık Haber Ajansı Üyesidir.

Yığıntı - 8kez - kaynak mağazam - Uğur Ağdaş