İçimdeki Müzik | Sharon M. Draper

Emre Esmer

Harbi Üye
Forum Üyesi
Takım
Beşiktaş
İçimdeki Müzik | Sharon M. Draper

nUKpYc.jpg

"şimdiye kadar tek kelime konuşmadım. Neredeyse on bir yaşındayım."

Melody 11 yaşında konuşamayan, yürüyemeyen ve yazamayan bir kızdır. Hayat ona farklı davranmıştır. Melody farklı olduğunu biliyor ama o eksikliklerinin onu farklı kıldığını düşünmüyor tam aksine harika zekasını keşfedip bizi hikayesine bağlıyor. Aslında hayatın sırlarını gösteriyor bize .İnsanın bir alanda eksilince diğer alanlarda güçlendiğine şahit oluyoruz. Görme engelli birinin biz normal insanlardan daha iyi işitmesi gibi. Melody'nin konuşamaması ve birine bağlı yaşamasına rağmen pes etmeyişini bu romanda sıkca görüyoruz. Bu küçük kızın herkesi hayran bırakacak hafızasında kelimeler o kadar güzel dans ediyor ki ona eşlik edip sesini duymanız mümkün. Melody'nin içinde cereyan eden duyguları ondan dinleyin derim ben.

"Kapısı ve anahtarı olmayan bir kafeste yaşıyor gibiyim . Ve kimseye beni buradan nasıl çıkaracağını anlatamıyorum ."

" Sadece bir kez olsun kardeşime sarılabilmek ve babama onu sevdiğimi söylemek isterdim..."

Melody bana hayatın bir başka yüzünü gösterdi, hayatıma bir şeyler kattı, yüreğime dokundu. Melody'nin dilinden anlatılan bu kitapta bazen olaylara karşı Melody'den daha çok sinirlenebilirsiniz, bazen siz pes ettiğinizde devam etmekte olan bu küçük kızdan güç alabilirsiniz. Hatta kendinizi yerine koyduğunuzda bazen işler çıkılmaz bir hal alabilir.Ama Melody size öğretecek.

"Kelimeler kar taneleri gibi etrafımda uçuşuyor. Her biri narin ve eşsiz, yere düşmeden avcumda eriyip gidiyor."

Nutella

Harbi Üye
Bayan Üye
Özel Üye
Takım
Galatasaray
Paylaşım için teşekkürler.

İçerik sağlayıcı "paylaşım" sitelerinden biri olan Harbimekan.Com Forum, Eğlence ve Güncel Paylaşım Platformu Adresimizde 5651 Sayılı Kanun’un 8. Maddesine ve T.C.K’nın 125. Maddesine göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. Harbimekan.Com sitesindeki konular yada mesajlar hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler için info@harbimekan.com yada iletişim sayfası üzerinden iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 3 Gün (72 Saat) içerisinde Forum yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.

Bu Site, Bilim ve Sağlık Haber Ajansı Üyesidir.

Yığıntı - 8kez - kaynak mağazam - Uğur Ağdaş