Kahveli Çikolatalı Pratik Borcam Tatlısı 2021

aDm

Harbi Üye
Forum Üyesi
Takım
KayseriSpor
Çikolatalı borcam tatlısı 15 dk da hazırlanan şahanemizi denemelisiniz?? daha önce herhangi bir yerde görmedim bu tarifi benzeri mutlaka vardır ama bu güzel tamamen doğaçlama çıktı ortaya ve tadı inanılmaz güzel oldu hele ertesi güne ayrı güzeldi. acil tatlı yapmanız gereken zamanlarda kurtarıcınız olacaktır mutlaka deneyin
Kahveli Çikolatalı Pratik Borcam Tatlısı Tarifi İçin Malzemeler
1 kutu kedidili
1 paket nescafe 3 u bir arada
1 su bardağı sıcak su
Kreması için;

2, 5 su bardağı süt
3 yemek kaşığı un
1,5 çay bardağı şeker
1 adet yumurta
1 paket vanilya
Ganaj için;

1 paket krema
2 tablet (160gr) çikolata
Üst kat için

1 paket krem şanti
1 su bardağı süt
Kakao
Kahveli Çikolatalı Pratik Borcam Tatlısı Tarifi Yapılışı
Not Ekle
Nescafe su ile hazırlanır ve kedidilleri tek tek batırılarak borcama dizilir.
Krema için vanilya hariç tüm malzemeler tencereye alınır karıştırılarak pişirilir .
En son vanilya eklenip karıştırılır kedidillerinin üstüne yayılır.
Ganaj için krema ocakta ısıtılır içine çikolatalar atılır eriyene kadar karıştırılır .
Dolapta soğutup kremanın üzerine yayılır. Kremşanti soğuk süt ile çırpılır ve en üste yayılır .
Ben bunun için yıldız duy takılmış sıkma torbası kullandım.
Ganaj ve krema soğumadan kremşantiyi kullanmayın lütfen.
Tatlının üstüne kakao elenir. Hazır? bir gece beklettikten sonra tüketebilirsiniz afiyetle ??.
Çikolata olarak bim de satılan bütün bademli çikolata tavsiyemdir. Gerçek çikolata severler bilir onun lezzetini???.