Seçmece kitap cümleleri

Lima

Harbi Üye
Bayan Üye
Forum Üyesi
Başlangıcı bulma sevdasına düşmedikçe, herhangi bir yerinden dalabilirsiniz çembere.Ama başlangıç adını veremezsiniz daldığınız yere. Ne bir milad, ne bir eşik, ne bir son durak... Nereden yola çıkarsam çıkayım, hep bir öncesi var.

Elif şafak / Bit Palas

Lima

Harbi Üye
Bayan Üye
Forum Üyesi
Su birikintileri içerisinde zıplayan kirli bir çocuk yüzüydüm. İsteseydiniz bir elmalı şekere bile kandırıp avutabilirdiniz beni. Yanımda olmayı becerebilseydiniz, ufak bir ekmek kırıntısıyla dahi doyardım. Oysa siz elimden şekerimi alıp ruhumu annesiz bırakıp gittiniz…

Uğur Babat / Beni Kaç Harf Sevdin.

Lima

Harbi Üye
Bayan Üye
Forum Üyesi
Ey sevgili,
senden beni kim sorsa, ben onu bilmem dersin;
beni bilmek gerekir mi, say ki esrarının esiriyim.

Sinan Yağmur : Kimya Hatun / Sayfa : 67

Lima

Harbi Üye
Bayan Üye
Forum Üyesi
"Ama öte yandan (ölüm) açma kapama düğmesi gibidir" dedi. "Tık diye gidiveriyorsundur, belki bu yüzden Apple cihazlarına açma kapama düğmeleri koymaktan hoşlanmadım hiç"

Walter Isacsoon-Steve Jobs biyografisi / Sayfa : 542

Lima

Harbi Üye
Bayan Üye
Forum Üyesi
Örümcekten alınan ders, asla hırslı olunmaması gerektiğidir. Örümcek, gereksinim duyulan nesnelerin aynı zamanda bir güzellik ve sanat yapıtı da olabileceğini gösterir ve kendi kendimizi fazla sevmememiz gerektiğini de öğretir...

Marlo Morgan : Bir Çift yürek / Sayfa : 132

Lima

Harbi Üye
Bayan Üye
Forum Üyesi
Yüz binlerce, hatta milyonlarca insanın okuduklarının aynısını okumak iyi bir hatip olmak için yeterli değildir. Madalyon iki yönlüdür; insanlar sürekli ön yüzünü görür, siz de hep ön yüzüne bakarsanız milyonlardan bir farkınız olmaz. Oysa sizin bir farkınız olmalı, çünkü siz hatipsiniz. Söyleyeceğiniz bir sözü anlatacağınız bir öyküyü veya bir fıkrayı herkes biliyorsa, sizin bunları anlatmanız bahsettiğimiz "herkes", yani dinleyiciler için hiçbir şey ifade etmeyecektir.

Ö. Faruk Reca : Hitabet sırları - Güzel Konuşmanın Sırları / Sayfa : 32

Lima

Harbi Üye
Bayan Üye
Forum Üyesi
"Pusulanın hep kuzeyi gösteren ibresi gibi, bir erkeğin suçlayan parmağı da daima, bir kadını gösterir. Her zaman. Bunu hiç unutma Meryem…

Seninle benim gibi kadınlara hayatta yalnızca bir, tek bir marifet gereklidir, o da zaten okulda öğretilmez.
O da tahammül.
Sabretmek.
Katlanmak.

Sahip olduğumuz tek şey bu yeteneğimizdir…. Bir erkeğin kalbi fesat, habir bir şeydir, Meryem. Bir ananın rahmine hiç benzemez. Kanamaz, sana yer açmak için genişlemez..."

Khaled Hosseini / Bin Muhteşem Güneş

Lima

Harbi Üye
Bayan Üye
Forum Üyesi
''İş işten geçtiğinde bütün mazeretler tedavülden kalkar, kıran ya da kırılan da p!ç gibi ortada kalır.''

Emrah Serbes : Her temas iz bırakır Behzat Ç Bir ankara Polisiyesi / Sayfa : 139

Lima

Harbi Üye
Bayan Üye
Forum Üyesi
Birçok motivasyon konferansçısının "Bilgi güçtür" dediğini duydum, ancak ben onlarla hemfikir değilim. Bilgi güç değildir. Bilgi sadece potansiyel güçtür. Bu güç ancak siz kararlılıkla harekete geçtiğinizde gerçek güce dönüşür.

Robin Sharma : Sen ölünce kim ağlar ? / Sayfa : 76

Lima

Harbi Üye
Bayan Üye
Forum Üyesi
Öle öle sağ çıkmayı öğrendim aşktan.

Yaşar gibi yapıp 'sence' ölmektense, ölür gibi yapıp 'bence' yaşarım.
Sen sevdana baş aktör değil; provasız aşklarına figüran arıyorsun.
Ceplerim, ölmüş şiirlerimin tabutu gibidir.
Her aşk, kendini çözebildiği kadar eksiktir.
Sana birbirinden güzel yalnızlıklar biriktirdim.
Artık sözlerin merheme yara olmuşsa, içindeki seni sus;içindeki beni duy.

Kahraman Tazeoğlu / Başka

Lima

Harbi Üye
Bayan Üye
Forum Üyesi
“Siz gerçekten iç huzuru istiyor musunuz? Eğer istiyorsanız, o sizindir. Teslim olun. Kavgayı bırakın. Öyleymiş gibi davranmayı bırakın. Yadsımayı bırakın. Kendinize yalan söylemeyi bırakın. Mükemmel olmaya çalışmayın, çünkü bizi bu duvarları inşa etmeye götüren şey mükemmellik arzusudur. Bütünlüğe kavuşmak için ve ışık ile karanlığın eşit biçimde yaşaması için uğraşın. Nasıl her şey bir aydınlık bir de karanlık yana sahipse, her kişide bunlara sahiptir, çünkü insan olmak demek bunların hepsi olmak demektir.â€?

Deebbie Ford -Işığı Arayanların Karanlık Yanı - Sayfa 214

İçerik sağlayıcı "paylaşım" sitelerinden biri olan Harbimekan.Com Forum, Eğlence ve Güncel Paylaşım Platformu Adresimizde 5651 Sayılı Kanun’un 8. Maddesine ve T.C.K’nın 125. Maddesine göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. Harbimekan.Com sitesindeki konular yada mesajlar hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler için info@harbimekan.com yada iletişim sayfası üzerinden iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 3 Gün (72 Saat) içerisinde Forum yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.

Bu Site, Bilim ve Sağlık Haber Ajansı Üyesidir.

Yığıntı - 8kez - kaynak mağazam - Uğur Ağdaş