Seçmece kitap cümleleri

Lima

Harbi Üye
Bayan Üye
Forum Üyesi
Bir silgi gibi tükendim ben. Başkalarının yaptıklarını silmeye çalıştım: mürekkeple yazmışlar oysa. Ben, kurşun kalem silgisiydim, tükendiğimle kaldım.

Oğuz Atay & Tutunamayanlar

Lima

Harbi Üye
Bayan Üye
Forum Üyesi
"Her şeyden önce, erkeğin doğası gereği aşkta vefasızlığa, kadının ise sürekli sadakate eğilimli olduğu gerçeği bu incelemeye girer. Erkeğin aşkı, doyum bulduğu andan itibaren belirgin bir biçimde azalır... Hemen hemen bütün öteki kadınlar onu, sahip olmuş olduğu kadından daha fazla çekerler... Erkek değişiklik özler! Kadının aşkı ise, özellikle o andan sonra artmaya başlar!"

Arthur Schopenhauer & Aşkın metafiziği

Lima

Harbi Üye
Bayan Üye
Forum Üyesi
Sevgili insanlık!
Bir çocuk masumiyetiyle bir kez daha “Elmaâ€? diyoruz.
Ne olur çık artık!

Arifhan Akpınar & İyilere mektup

Lima

Harbi Üye
Bayan Üye
Forum Üyesi
"hayatta bir tek başarısızlık vardır, o da denememektir."

Robin Sharma & Koza kelebeği bilmez

Lima

Harbi Üye
Bayan Üye
Forum Üyesi
Hep "bile bile lades" kimi sevdalar.

Elif şafak & şemspare

Lima

Harbi Üye
Bayan Üye
Forum Üyesi
Gidişine değil, yalnızlığımla aramda oluşan dostluğun bozulmasına kahrediyorum. şimdi hangi yüzle döneceğim ona?

Kahraman Tazeoğlu & Kıyısızlar

Lima

Harbi Üye
Bayan Üye
Forum Üyesi
Ruhumun düğümleri fazlasıyla sıkı. Kimsenin onu çözebilecek kadar ince tırnakları yok. Bense çoktan bıraktım tırnak uzatmayı. Kendimi bilmeyi bıraktım. Ölümü bilmek ve anlamak bile daha kolay. Yanıtı olmayan bir soru olarak geldim dünyaya şimdi sorusu olmayan bir yanıt gibi gidiyorum.

Hakan Günday & Kinyas ve Kayra

Lima

Harbi Üye
Bayan Üye
Forum Üyesi
"Sakın kimseye bir şey anlatma, herkesi özlemeye başlıyorsun sonra.."

Jerome David Salinger & Çavdar tarlasında çocuklar

Lima

Harbi Üye
Bayan Üye
Forum Üyesi
"Çok büyük bir uzaklık, çok fazla olanaksızlıklar vardı sizinle aramızda; aynı oyunu oynamıştık ancak siz hâlâ canlıydınız."

Julio Cortazar & "Ayakizlerinde Adımlar"

Lima

Harbi Üye
Bayan Üye
Forum Üyesi
"Bir yol nereye gider diye sordu kendine. İnsan ancak adresi olmayan bir yolcuyu uğurladığında yolların bilinmezliğini keşfediyordu. Giden bir tek yola gidiyor, kalan sayısız pek çok yolun sır dolu düğümlerini çözmeye mahkum oluyordu. Kendisinden ayrılanın ölümün yoluna mı, ihanetin yoluna mı, yoksa tekrar kavuşmanın yolunamı girdiğini asla bilemezdi insan. Uğurlayan, uğurladığıyla beraber pek çok mesafeye bölünüyordu."

Ali Ayçil & Sur kenti hikayeleri

Lima

Harbi Üye
Bayan Üye
Forum Üyesi
"Bir şeye inanmak istemeyince, duyduklarımızın yalan olduğuna inanmak daha kolay oluyordu..."

Kahraman Tazeoğlu & Susacak var

İçerik sağlayıcı "paylaşım" sitelerinden biri olan Harbimekan.Com Forum, Eğlence ve Güncel Paylaşım Platformu Adresimizde 5651 Sayılı Kanun’un 8. Maddesine ve T.C.K’nın 125. Maddesine göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. Harbimekan.Com sitesindeki konular yada mesajlar hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler için info@harbimekan.com yada iletişim sayfası üzerinden iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 3 Gün (72 Saat) içerisinde Forum yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.

Bu Site, Bilim ve Sağlık Haber Ajansı Üyesidir.

Yığıntı - 8kez - kaynak mağazam - Uğur Ağdaş